آذین طب
روشهای درمان تبخال

روشهای درمان تبخال

1394/10/12 12:00:00 صبح

روشهای درمان تبخال

تبخال نوعی بیماری ویروسی می باشد . ویروس تبخال هرپس سیمپلکس می باشد . زمانی که این ویروس وارد موضع لب شده لب ملتهب شده و در آن مجموعه تاول های ریز نمایان می شود . این ویروس اصولا در آلات تناسلی هر دو جنس ، مغز ، چشم و گاهی حتی فلج بل نیز میگردد . برای درمان تبخال هنوز راه اصولی و کامل و قطعی وجود ندارد و زمانی که این ویروس وارد بدن شود تا پایان عمر شخص همراه فرد ناقل خواهد ماند . و زمان ضعف دفاعی بدن نمایان خواهد شد .

ممکن است در بسیاری از بیماران و بعد از چندین سال از زمان عود ویروس آثاری از ویروس تبخال دیده نشود اما همچنان ویروس در داخل بدن آهنا وجود دارد .

روشهای درمان تبخال :

استفاده از گل همیشه بهار

یکی از داروهای درمان تبخال به ویژه درمان تبخال دهانی می باشد . به این صورت که با عصاره گل همیشه بهار محل تبخال را شستشو داده و باعث کنترل و از بین رفتن آثار تبخال خواهد شد . استفاده از این روش علاوه بر ضد ویروسی بودن باعث کاهش درد و سوزش ناحیه ی تبخال خواهد شد .

طرز تهیه عصاره گل همیشه بهار :

3 قاشق غذاخوری از گیاه گل همیشه بهار را در 2 لیوان آب جوشانده و تا زمانی که 1لیوان از آنباقی بماند روی شعله قرار می دهیم . سپس با کمک پنبه عصاره را به محل تبخال رسانده و شستشو می دهیم

استفاده از روغن چای :

این روش تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری و انتقال ویروس تبخال خواهد داشت . طرز استفاده از این روش : روزی 2 بار پنبه را به روغن چای آغشته کرده و در محل تبخال قرار می دهیم . این روغن به دلیل تحریک سیستم ایمنی بدن و افزایش سیستم اتیمنی بدن کمک کرده و توانایی بدنرا برای مقابله با این ویروس زیاد خواهد کرد .

استفاده از سیر رنده شده :

با استفاده از 1حبه سیر که آنرا به دو نیم کرده اید . 10 دقیقه روی تبخال قرار داده . این کار را به مدت چند روز انجام دهید .سیر روند افزایش و گسترش تبخال را سریعا کاهش داده و آنرا خشک می کند .

استفاده از روغت اسطوخودوس :

این گیاه را اگر به مدت 1 هفته ری تبخال قرار بگیرد علاوه بر ضد عفونی کردن تبخال سبب درمان تبخال نیز خواهد شد .

مصرف لبنیات:

مصرف لبنیات و سیب زمین به دلیل وجود ماده لیزین جهت درمان تبخال بسیار مناسب می باشد . در این زمان از خوردن شکلات و کاکائو ، غلات و بادام زمین و ژله خودداری نمایید.

سایر روش های درمان تبخال :

استفاده از کمپرس یخ جهت کاهش التهاب و تورم تبخال کمک بسیار زیادی خواهد کرد .

قرار گرفتن تبخال در مسیر باد و نور مستقیم آفتاب بهبودی تبخال را به تاخیر می اندازد .

یکی از روش های مفید درمان تبخال استفاده از کرم ضد ویروس آسیکلوویر می باشد . با استفاده از یک گوش پاک کن مقداری از کرم را روی محل تبخال قرار دهید .

یکی از نکات مهم در تبخال ای ن است که تبخال را به هیچ عنوان دستکاری نکنید . این کار منجر به وسیعتر شدن و ایجاد عفونت های ثانویه خواهد شد .

با آرزوی سلامتی برای شما . سربلند و پیروز باشید

مطالب مرتبط
جراحی اسلیو و لاغری شکم چیست ؟

جراحی اسلیو و لاغری شکم چیست ؟

عمل جراحی اسلیو معده برای لاغری بهترین و جدید ترین روش های لاغری کدام هستند ؟ مزایا و معایب جراحی لاغری بهترین جراح لاغری معده در ته...
تعویض مفصل زانو چیست؟

تعویض مفصل زانو چیست؟

تعویض مفصل زانو توتال نی جراح ارتوپد خوب زانو در تهران
لاغری به کمک سبزیجات

لاغری به کمک سبزیجات

مصرف سبزیجات و میوه ها تاثیرات فراوانی بر کاهش وزن ما خواهند گذاشت. فلفل سبز، کلم پیچ و تخم کدو، آووکادو، لیموترش و کاهو از جمله سبزیجا...
دلایل ابتلا به تنگی نفس و تپش قلب

دلایل ابتلا به تنگی نفس و تپش قلب

در این مقاله به دلایل ایجاد تنگی نفس و تپش قلب پرداخته ایم. از جمله دلایل ایجاد تنگی نفس می توان به بیماری عروق کرونر و نارسایی قلبی،.....
فواید روش پخارپز کردن غذا

فواید روش پخارپز کردن غذا

یکی از بهترین روش های پخت غذا، بخار پز کردن غذا می باشد که در این روش پروتئین بسیار کمی منعقد می شود، به همین خاطر هضم غذا به ...
menu